- Details
- Categorie: Nieuws PBW
- Gepubliceerd: 01 september 2008
- Laatst bijgewerkt: 02 september 2008
Staandemastroute, omleiding bij Wergea (de Nije Waring)
De werken om en nabij Wergea zijn deze zomer van start gegaan.
Op twintig agustus is er door de Provincie daarom een informatieavond belegd voor de inwoners van Wergea e.o. om hen te informeren over de voortgang en planning met betrekking tot de Staandemastroute.
Daarnaast wilde men de overlast die de werkzaamheden met zich mee zullen brengen onder de aandacht brengen.
Mijlpalen (volgens planning)
Voor mei 2009 = vaarroute en brug in gebruik
November 2009 = gehele werk gereed
Tijdens de presentatie werd vermeld dat men er van uitgaat dat tijdens de werkzaamheden de uitvalsweg naar Leeuwarden meerdere dagen afgesloten zal zijn voor doorgaand verkeer.
Nog niet is bekend of dat een week of langer zal zijn, een aaneengesloten periode dan wel dat de afsluiting verdeeld zal worden over meerdere periodes. En passant werd nog meegedeeld dat de weg er voor het fietsverkeer wellicht ook een dag uit zal liggen. De hulpdiensten zullen echter tijdig worden geïnformeerd.
Pleatslik Belang heeft aangegeven dat dat niet volgens eerder gemaakte afspraken is en ook niet acceptabel.
Pleatslik Belang heeft aangegeven dat dat niet volgens eerder gemaakte afspraken is en ook niet acceptabel.
In een overleg (d.d. 1-9-2008) is hierover overleg geweest met de provincie. De afsluiting voor het fietsverkeer zal NIET plaats vinden. Voor het autoverkeer is het een lastige zaak omdat er o.a. duikers onder de "oude" weg moeten aangebracht. Dit is ingrijpend omdat de weg daarvoor moet worden opengemaakt. Het grootste probleem is echter het aanleggen van de kruisingen oostelijk en westelijk van de Palma Brêge. Zoals we hebben begrepen is het haast ondoenlijk om de kruisingen aan te leggen zonder dat de doorgaande weg wordt geblokkeerd. Pleatslik Belang heeft nogmaals benadrukt dat een totale stremming van het doorgaande verkeer gewoon niet kan en denkt dat een tijdelijke bypass een goede optie is. Er is afgesproken dat deProvincie in overleg zal gaan met de uitvoerder om de exacte tijdsduur van de afsluiting duidelijk te krijgen en om te overleggen waar mogelijkheden zijn om de afsluitingstijd teverkorten of, nog mooier, toch nog te voorkomen.
Er is een afspraak gemaakt voor een volgend overleg. Wij houden u op de hoogte.
Er is een afspraak gemaakt voor een volgend overleg. Wij houden u op de hoogte.
Hieronder de meest relevante informatie:
Wat wordt er aangelegd
· De vaarweg en de Palma Brêge
· Himpenserreed, Peinjedyk en Leeuwarderweg
· Waterhuishouding en de bouw van een gemaal (bij de Palma Brêge)
· Kabels en leidingen aanpassen
· Bomen kappen en herplanten (meidoorn Peinjedyk / essen Wergeasterdyk)
· Baggeren en verbreden vaarweg Wergea – RW31
· Bochtverruiming vaarweg nabij Domwier
Vragen tijdens de bouw?
U kunt voor vragen en opmerkingen elke vrijdag terecht in de directieketen die zijn geplaatst in het veld tegenover de boerderij van Douwe Swierstra
Inloop op vrijdag van 10:00 tot 11:00 uur in de keet.
Komt u er daar niet (helemaal) uit dan kunt u altijd terecht bij de heer A. de Jager van de provicie Fryslan (eerst verantwoordelijke)
Betrokken partijen en verantwoordelijkheden
Opdrachtgevers: Gemeente Boarnsterhim en de Provincie Fryslân
Ontwerp en advies: Provincie Fryslân, Wetterskip Fryslân en diverse bureaus
Uitvoering: Jansma Wegen & Milieu, De Boer & De Groot en
Gebroeders Dekker Infra.
Projectleiding
J. Brouwer Gemeente Boarnsterhim
D. Haitsma Provincie Fryslân
J. Brouwer Gemeente Boarnsterhim
D. Haitsma Provincie Fryslân
A. de Jager Provincie Fryslân
Directie & toezicht
F. Steegstra Hoofddirectie
G. van den Berg Directie wegen, vaarweg, grondwerkR. Postma
Directie brug en gemaal J. Postma Toezicht vaarweg en grondwerk
Directie brug en gemaal J. Postma Toezicht vaarweg en grondwerk
A. de Vries Toezicht wegen, kabels & leidingen
H. Plokkaar Toezicht brug, staal
B. van der Veen Toezicht brug, beton
De aannemers
P. Heslinga Jansma Wegen & Milieu
P. v.d. Meulen Jansma Wegen & Milieu
L. de Roos Jansma Wegen & Milieu
M. Reijgersberg De Boer en de Groot/ gebr. Dekker
H. Dijkstra De Boer & De Groot
J. Schuurmans Schuurmans betonbouw

